КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 137

«ЛІЦЕЙ-ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

З 2001 року школа має статус експериментального навчального закладу, що працює за темою "Апробація і впровадження нового змісту методів і  педагогічних технологій комплексної програми розвитку дітей (науково – педагогічний проект" Росток").

Мета: Створити необхідні психологічні та педагогічні умови для всебічного розвитку творчого потенціалу учнів, становлення духовної, культурної особистості, громадянина України.

Головні завдання:

• Розвиток творчих здібностей дитини.
  • Формування бажання і уміння вчитися.
  • Формування загально навчальних умінь і навичок.
  • Виховання навичок спілкування і  співробітництва.
Навчально-виховний комплекс справляє враження дитячої  республіки, бо в ньому є свій девіз, своя емблема, свій гімн. Познайомившись зі словами гімну, Вам обовязково захочеться побувати в цій звичайній, але не зовсім звичайній школі.

Розташована вона на житловому масиві “Тополя - 3”. В 45 класах лише в одну зміну навчаються 1027 учнів. За 20 років свого існування педколективом створені 38 предметних кабінетів. Неодноразово кращі з них займали призові місця в районних та міських оглядах. Гордістю школярів є актова зала, 3 спортивних зали, хореографічна студія, їдальня. Вони обладнані за високим естетичним смаком, повністю відповідають своєму призначенню.

З 1999 року колектив школи працює над технологією співпраці вчителя і учня. Гуманізація освіти та створення умов для розвитку особистості – наша головна мета. Протягом останніх десяти років учні початкової школи (в більшості класів) навчаються за комплексною програмою розвитку дітей “Росток”.

На I ступені навчання ведеться як за типовими навчальними планами, так і за планом  комплексної програми розвитку дитини «Росток». Робота з учнями по розвитку їх творчого потенціалу не обмежується рамками уроку. З метою розвитку пізнавальних інтересів і здібностей учнів проводяться різноманітні турніри, конкурси, заняття клубів за інтересами. З першого класу учні мають можливість вивчати англійську та німецьку мови, комп’ютерну грамоту.

На II ступені навчання формуються профільні інтереси. На цьому етапі відбуваються свідомий вибір учнями рівня навчальної діяльності, у процесі змагань, ігрової і навчальної діяльності формуються їх пізнавальні інтереси і мотиви пізнавання. Запроваджуються різноманітні форми позакласної роботи з предмета: гуртки, турніри, конкурси, олімпіади, заняття клубів по інтересах, проводиться цілеспрямована робота з фахової орієнтації учнів. З шостого класу учні вивчають інформатику та теорію імовірності.

Для плідної праці ліцею важливим моментом є допрофільна підготовка. Вже на I етапі (5-7 класи) формуються профільні інтереси. Учні відвідують факультативні заняття з предметів «Наглядна геометрія», «Математика» «Теорія імовірності» та «Цей прекрасний світ задач». На II етапі (8-9 класи) проходить становлення передпрофільних інтересів з метою профільної орієнтації учнів, сприяння у виборі ними напряму профільного навчання у старшій школі.

Ліцейна освіта починається з III ступеня. Головну задачу на даному етапі педагогічний колектив вбачає в організації умов для адаптації школярів для навчання в ліцеї і саме в той час, коли в учнів закріплюється особистісне і професійне самовизначення, орієнтація на міжособистісні відносини з однолітками.

В тісному контакті з вчителями, учнями, батьками працюють психолог і логопед.

У травні 2004 року НВК ввійшов до складу регіонального центру «Придніпровя».

В школі працює навчальна база Регіонального центру моніторингу освіти Дніпропетровського національного університету  за напрямами: математика , фізика.

Щорічно  школа приймає участь у міжнародній математичній грі «Кенгуру». В 2008-09 навчальному році в конкурсі приймали участь (101 учень): 9 – відмінних результатів; 40 – добрих результатів і з кожним роком показник участі і призових місць зростає. В зовнішньому незалежному оцінюванні  з математики брали участь 80 учнів, якість річної оцінки склала 51%, якість ЗНО – 58%.

Своєрідний почерк школи, її особистий стиль створюють вчителі, батьки, учні. Атмосфера довіри взаєморозуміння, доброзичливості спонукає до ініціативи в роботі, створення умов для  життєдіяльності і життєтворчості.

В умовах сьогодення основним завдання школи є створення розвивального середовища, в якому б учень формував свої моральні якості, розвивав свої пізнавальні можливості і здібності, вивчав свої нахили та інтереси, розвивав свою емоційну сферу та був здоровим.