КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

вчитель –методист вищої категорії
герб НВК № 137 емблема НВК № 137

Історія навчального закладу

ВПЕРШЕ ДВЕРІ ДЛЯ ЖИТЛОВОГО МАСИВУ ТОПОЛЯ - 3 ШКОЛА ГОСТИННО ВІДЧИНИЛА 1 ВЕРЕСНЯ 1988 РОКУ. ВІДТОДІ КОЖЕН ВЕРЕСЕНЬ ЛУНАЄ МАЛИНОВИЙ ДЗВОНИК І ВИСОКИМИ СХОДАМИ ПІДНІМАЮТЬСЯ ДО ЦЬОГО ХРАМУ ЗНАНЬ УЧНІ.
Першого вересня 1988 року Перший дзвоник покликав за парти майже тисячу чотириста вісімдесят учнів, які навчалися у 46 класах. За роки своєї роботи школа дала знання тисячам випускників. Золотими літерами вписано в історію нашої школи імена майже сотні золотих та срібних медалістів. У 2003 році середні школи №137 та № 60 були реорганізовані у навчально-виховний комплекс № 137, який у тому ж році набув статусу "ліцей - загальноосвітній навчальний заклад".
З 2001 року школа має статус експериментального навчального закладу, що працює за темою "Апробація і впровадження нового змісту методів і педагогічних технологій комплексної програми розвитку дітей (науково – педагогічний проект" Росток").
Мета: Створити необхідні психологічні та педагогічні умови для всебічного розвитку творчого потенціалу учнів, становлення духовної, культурної особистості, громадянина
України.
    Головні завдання:
    Розвиток творчих здібностей дитини.
    Формування бажання і уміння вчитися.
    Формування загально навчальних умінь і навичок.
    Виховання навичок спілкування і співробітництва.
    Навчально-виховний комплекс справляє враження дитячої республіки, бо в ньому є свій девіз, своя емблема, свій гімн. Познайомившись зі словами гімну, вам обов’язково захочеться побувати в цій звичайній, але не зовсім звичайній школі.
    Розташована вона на житловому масиві “Тополя -3”.
    В 43 класах лише в одну зміну навчаються 1102 учнів.
    За 25 років свого існування педколективом створені
39 предметних кабінетів. Неодноразово кращі з них
займали призові місця в районних та міських оглядах.
Гордістю школярів є актова зала, 3 спортивних зал, 2 кабінети інформатики,хореографічна студія, їдальня. Вони обладнані зависоким естетичним смаком, повністю відповідають своєму призначенню.
 З 1999 року колектив школи працює над технологією співпраці вчителя і учня. Гуманізація освіти та створення умов для розвитку особистості – наша головна мета.
    Протягом останніх тринадцяти років учні початкової школи (в більшості класів) навчаються за комплексною
програмою розвитку дітей “Росток”.
 На I ступені навчання ведеться як за типовими навчальними планами,так і за планом Комплексної програми розвитку дитини «Росток». Робота з учнями по розвитку їх творчого потенціалу не обмежується рамками уроку. З метою розвитку пізнавальних інтересів і здібностей учнів проводяться різноманітні турніри, конкурси, заняття клубів за інтересами.
    З першого класу учні мають можливість вивчати англійську та німецьку мови, комп’ютерну грамоту. На II ступені навчання формуються профільні інтереси. На цьому етапі відбуваються свідомий вибір учнями рівня навчальної діяльності, у процесі змагань, ігрової і навчальної діяльності формуються їх пізнавальні інтереси і мотиви пізнавання. Запроваджуються різноманітні форми позакласної роботи з предмета: гуртки, турніри, конкурси, олімпіади, заняття клубів по інтересах, проводиться цілеспрямована робота з фахової орієнтації учнів. З шостого класу учні вивчають інформатику та теорію імовірності.
    Для плідної праці ліцею важливим моментом є допрофільна підготовка. Вже на I етапі (5-7 класи) формуються профільні інтереси. Учні відвідують факультативні заняття з предметів «Наглядна геометрія», «Математика» «Теорія імовірності » та «Цей прекрасний світ задач». На II етапі (8-9 класи) проходить становлення передпрофільних інтересів з метою профільної орієнтації учнів, сприяння у виборі ними напряму профільного навчання у старшій школі.
 Ліцейна освіта починається з III ступеня. Головну задачу на даному етапі педагогічний колектив вбачає в організації умов для адаптації школярів для навчання в ліцеї і саме в той час, коли в учнів закріплюється особистісне і професійне самовизначення, орієнтація на міжособистісні відносини з однолітками.
    В тісному контакті з вчителями, учнями, батьками працюють психолог і логопед. В травні 2004 року НВК ввійшов до складу регіонального центру «Придніпров’я». В школі працює навчальна база Регіонального центру моніторингу освіти ДНУ за напрямами : математика, фізика.
Своєрідний почерк школи, її особистий стиль створюють вчителі, батьки,учні. Атмосфера довіри взаєморозуміння, доброзичливості спонукає до ініціативи в роботі, створення умов для життєдіяльності і життєтворчості.