Пам'ятка для вчителів

• Якщо ви помітили або запідозрили булінг, повідомте адміністрацію навчального закладу.
  • Не приховуйте випадки булінгу в класі заради збереження репутації школи. Доведіть до відома дітей ситуацію з обох сторін конфлікту.
  • Залучіть психологічну службу до роз'вязання проблеми.
  • Не ігноруйте прояви агресивної або провокативної поведінки учнів. Негайно втручайтеся у конфлікт.
  • Не підтримуйте жодну сторону учасніків конфлікту.
  • Ретеліно аналізуйте причини виникнення булінгу. Не шукайте винного.
  • Допоможіть однокласникам потурбуватися про того, кого ображають. Будьте неупередженими у своїх оцінках, діях і висловлюваннях.
  • Говоріть з учасниками конфлікту наодинці. Не вимагайте від них публічних пояснень чи вибачень. Створіть умови, щоб ситуація не повторилася.
  • Розкажіть дітям, що таке насилля. Можливо, булери самі потерпають від агресії батьків, старших братів або сестер і просто копіюють звичну модель поведінки.
  • Створіть у класі атмосферу довірливого спілкування, шукайте чпільні інтереси, об'єднуйте дітей.
  • Будьте прикладом толерантного й виваженого ставлення до інших.
  • Покажіть дитині щр вона не на одинці з проблемами, підтримайте її й дайте зрозуміти, що вона може розраховувати на вашу допомогу.
  • Проконсультуйтесь з практичним психологом. Не залишайте справу, чк є, сподіваючись, що ситуація сама зійде на нівець. без допомоги фахівця не обійтися.