Пам’ятка відповідальному дорослому

Як захистити дитину?

Пам’ятка  відповідальному дорослому

Будьте уважними

Не попускайте повз уваги таких тривожних моментів, як зміна поведінки дитини, раптова замкнутість, пошкодження і порізи на її тілі, реєстрація у групах із тривожним контентом і тим більше з відкритими суїцидальними закликами, публікація на сторінці у соцмережах песимістичних записів.

Не залякуйте

Проблема у тому, що деякі батьки неправильно реагують на ситуацію, яка склалася на даний час. Вони обирають для себе модель поведінки «не дай Боже, я тільки дізнаюсь. Відповідно це спонукає дітей ще більше проявляти зацікавлення до таких груп. Адже заборонений плід солодкий, і відбувається зворотна реакція. Тому, потрібно підходити до розмови по дружньому, а не з позиції «я батько/мати, я авторитет і я тобі забороняю».

Зробіть життя дитини цікавим

Часто підлітки негативними речами просто заповнюють порожнечу, тому потрібно максимально наповнювати їхній час корисними речами. Участь у спортивних та інших гуртках допоможе дітям зайняти своє дозвілля і зробити його цікавим. Тому важливим завданням, яке стоїть сьогодні перед школою, перед освітянами є те, щоб збільшувати кількість годин гурткової роботи і проводити виховну роботу.

Навчіться спілкуватися зі своїми дітьми

Часто причиною того, що дитина стає учасником таких груп, є проблеми у сім’ї. Якщо підлітку не вистачає уваги, любові і розуміння своїх близьких, він починає шукати їх «на стороні». Ось тоді в поле зору дитини і потрапляють так звані «групи смерті», адміністратори яких проявляють розуміння, демонструють підтримку, а потім пропонують «хороший» вихід із ситуації.

Ні в якому разі не можна діяти залякуванням або ж силою змушувати дитину не брати участі у таких іграх. Потрібно вивести дитину на розмову, спокійно за чаєм підняти тему, для чого це їй потрібно, чого вона таким чином добивається. І поступово потрібно привести її до розуміння того, що якщо вона почне брати участь у діяльності цих груп, то потрапить під їх психологічний вплив і, швидше за все, не зможе себе контролювати. Буває, що діти не можуть знайти спільну мову зі своїми батьками і через участь у «групах смерті» намагаються до них достукатися..

Якщо батьки самі не можуть вплинути на свою дитину чи не знають, як правильно це зробити, то варто звернутися до спеціаліста, і вже разом з ним допомогти дитині вирішити її проблеми.

Показуйте дитині, що ви її любите

Любіть своїх дітей і, головне, не соромтесь проявляти свою любов перед ними. Їм важливо знати, що вони потрібні вам незалежно від хороших чи поганих оцінок, поведінки у школі і вдома, незалежно від того, чи виправдали вони ваші очікування.

Не створюйте ажіотаж навколо проблеми, щоб зайвий раз не приваблювати дітей

По-перше, в будь-якому разі не можна підіймати паніку. По-друге, суспільство повинно бути готове до таких проявів епохи інтернету, коли все всім доступно.

Інформація про небезпеку має бути поширена в тих колах, в яких вона необхідна – серед психологів, педагогів, щоб вони могли донести її правильно до батьків. Тому що коли це здійснюється через телепередачі, на цьому часто просто «спекулюють».

А з дитиною про це потрібно говорити обережно. Тобто не починати розмову зі слів «Я знаю, що ти…», а спробувати вивідати, що дитина думає про ці групи, навіщо потрібно брати у них участь. Тобто просто, не нав’язуючи свою думку, дати дитині висловитися. Можливо саме так вона розповість про проблеми, що її хвилюють, і їх обговорення допоможе вийти на шлях їх подолання.