Сторінка психолога

сторінка психолога

Упродовж навчального року психологічна служба школи спрямовує свою діяльність, виходячи з головних завдань педагогічного колективу та завдань психологічної служби, а саме:
  • надання конкретної допомоги педагогічному колективу по створенню здорового психологічного клімату;
  • сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей, їх успішній соціалізації на кожному віковому етапі;
  • удосконалення роботи по корекції і розвитку учнів відповідно віку;
  • продовження профілактичної роботи з дітьми, які мають відхилення в поведінці;
  • забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого – педагогічного вивчення.
Основні напрямки роботи такі:
  1. Психодіагностична робота.
  2. Консультативна робота.
  3. Корекційно – розвивальна робота.
  4. Психологічна просвіта.
  5. Організаційно – методична.
Школа бере участь у науково – дослідній та експериментальній роботі обласного рівня рівня за темою «Апробація та впровадження нового змісту методів і педагогічних технологій комплексної програми розвитку дітей «РОСТОК», відповідно до наказу Управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, наказ № 630 від 13.08.2001 року. Психологічний супровід учасників НВП, за проектно – модульним плануванням роботи практичного психолога, включає такі модулі:
  • Розвиток навчальних здібностей учнів 1-4 класів.
  • Адаптація учнів 5-х класів.
  • Попередження агресивності в дітей підліткового віку.
  • Психологічний супровід профільного навчання.
  • Психологічний супровід обдарованих учнів.
  • Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

7 порад учню:

Порада перша і найтяжча.
Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу.
Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця.
Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга - про любов.
Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують.
Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам.
Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди?
То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

Порада третя - особлива.
Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі.
Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

Порада четверта - про найдорожче.
Полюби себе насамперед сам.
Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало.
Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими отрутами.

Порада п'ята - пріоритетна.
Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках.
Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хтозна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі та чекає, коли ж ти його віднайдеш.

Порада шоста - навчайся!
Навчайся все своє життя.
Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш.
Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях у цегляну стіну.

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!)
Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора вже щось зробити своїми руками.